CS:GO birçok oyun severin önem verdiği, en iyilerden olmak için çabaladığı oyunlardan birisi. Sizin için CS:GO’daki en iyi silahların listesini hazırladık. Bu listedeki silahları, oyundaki stratejinizi ve bütçenizi de düşünerek seçerek oyundaki en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

Umarız bu CS:GO en iyi silah rehberi oyunuzu daha iyi oynamanıza yardımcı olacaktır. İşte CS:GO’daki en iyi silahlar:

USP-S

Susturucu ile birlikte kullanıldığında USP-S, teröristlerdeki Glock-18’den daha fazla zarar vermekle kalmıyor, ayrıca mükemmel isabet özelliğiyle pistol roundlarında headshot yapmanıza yardımcı oluyor.

Amatörler için pek önerilmese de (cephanesinin yetersiz olmasından dolayı), USP-S temiz ve isabetli tek vuruşlar yapmak isteyen counter teröristler için iyi bir seçim olacaktır.

Headshot damage (can yeleksiz): 140

Headshot damage (can yelekli): 70

Glock-18

Counter teröristlerin USP-S’inden daha iyi olmasa da, Glock-18 şaşırtıcı derecede etkili bir silah. Özellikle daha fazla cephaneye sahip olması sayesinde tek seferde tutturamayanlar için iyi bir seçim.

Sağ tık kullanarak tekli ya da çoklu ateş özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Headshot damage (can yeleksiz): 118

Headshot damage (can yelekli): 55

P250

Pistol kullanarak geçen roundlar için muhteşem bir seçenek de P250. Etkili vuruşları ile can yeleği kullananlara bile fazlasıyla zarar verirken, ekonominize de yardımcı olması ayrı bir güzelliği.

Diğerlerine göre daha az cephaneye sahip olması, tek vuruşlarda daha iyi olan oyuncular için daha uygun olduğu anlamına geliyor. İki taraf için de seçilebilen bu silahın isabet özelliği sayesinde oyunun daha ilk roundlarında uzaktan headshot vurmanız mümkün.

Headshot damage (can yeleksiz): 151

Headshot damage (can yelekli): 96

CZ75-Auto

500 USD seviyesinde harcama yapmanız gerekiyorsa, ful otomatik pistol olarak tek şansınız CZ75-Auto.

İki takım tarafından da satın alınabilen bu silah, özellikle can yeleklilere karşı verdiği zarar ile tüm SMG serisinden daha güçlü denebilir.

Ancak sadece 12 kurşunluk cephanesi ile bu silah tamamen profesyoneller ya da disiplinli oyuncular için. CZ kullanımında profesyonel hale gelen bir oyuncu, elindeki silah ile bir oyunu göz açıp kapayıncaya kadar alabilir.

Headshot damage (can yeleksiz): 123

Headshot damage (can yelekli): 95

Desert Eagle

Bir pistole 700 USD verebilecekseniz ve isabetleriniz iyiyse, kesinlikle Desert Eagle satın almalısınız.

Oyundaki hiçbir pistol Deagle’ın verdiği zararın yanına bile yaklaşamaz. Ancak şarjörünün yavaş dolması ve yavaş ateş hızı ile kaçırdığınız her bir kurşun size pahalıya patlayabilir.

Bütün bu pistoller arasında Deagle başlangıç roundlarında kullanılmaması gereken tek silah olabilir. Özellikle yüksek fiyatı ve can yeleklilere verdiği yüksek zarar sebebiyle daha çok oyunun ortasında alınabilir.

Headshot damage (can yeleksiz): 249

Headshot damage (can yelekli): 232

MP9

Başarılı pistol roundlarından sonra CT tarafının alabileceği en uygun fiyatlı SMG MP9’dur.

Hızlı ateş etmesi ve isabet özelliği sayesinde düşmanlarınıza headshot vurmanıza yardım edecek bir silah. Vuruşları çok güçlü olmasa da hızlı ateş sayesinde rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz.

Headshot damage (can yeleksiz): 104

Headshot damage (can yelekli): 61

Galil AR

AK-47’ye parası yetmeyenler için, hızlı ateş edebilen ve kısmen güçlü diyebileceğimiz bu silah 2,000 USD değeri ile iyi bir seçenek olabilir.

Uzaktan vuruşlarda pek etkili olmasa da, yakından düşmanı taradığınızda isabet oranı iyi bir silah. Galil ilk seçenek olmasa da, AK alamadığınız roundlarda önemli bir seçenek olacaktır.

Headshot damage (can yeleksiz): 120

Headshot damage (can yelekli): 92

FAMAS

Oyunun başlarında iki takım da istedikleri tüfekleri satın alamadığı zamanlarda FAMAS CT’ler için muhteşem bir seçenek.

FAMAS oyundaki 3’lü ateş etme özelliğine sahip tek silah tüfek. FAMAS ile tek tek sıktığınızda daha isabetli olsa da, ful otomatik moduna göre daha yavaş kaldığı bir gerçek.

Favori silah olarak seçilmemesi gereken bir silah olsa da FAMAS, pistol ve SMG kullanan rakiplere karşı çok etkili.

Headshot damage (can yeleksiz): 120

Headshot damage (can yelekli): 84

AK47

CT’lerin benzer silahına göre AK-47’nin birkaç öne çıkan özelliği bulunuyor. Rakip oyuncu can yelekli ya da yeleksiz fark etmeden hızlıca onu öldürebilirken aynı zamanda rakibin benzer silahından 400 USD daha ucuz.

AK-47 bir düşmanı (headshot yapmadığınız takdirde) 4 kurşunda öldürebilir. Bu da CT’lerin M4A4 silahından 1 kurşun daha az.

Tek vuruşlarda isabeti sayesinde AK-47’yi kullanırken mesafeden çekinmenize gerek yok. Aynı zamanda yakından yapılan taramalarda AK-47 ile birçok rakibin hızlıca can verdiğini göreceksiniz. Bu birçok CT’nin M4’lerini AK bulduklarında bırakmalarına sebep bile oluyor.

Headshot damage (can yeleksiz): 143

Headshot damage (can yelekli): 111

M4A4

M4A4 can yeleği giyen bir düşmanı bir headshot ile direkt öldürmenizde biraz zorluk çıkartabilir, ancak bunu birçok başka yolla gerçekleştirebilirsiniz.

CS:GO’daki diğer tüfeklere göre M4, uzaktan isabetleri çok iyi olan bir tüfek. Ortalama ateşleme hızı ile bu isabet özelliği birleştiğinde rakibiniz için tehlike çanları çalıyor demektir.

Susturucu ile daha sessiz ve isabetli bir hale gelen bu silah, cephane konusunda sizi biraz sıkıntıya sokabilir. O yüzden M4A4-S ile etrafa kurşun yağdırırken bunu aklınızda tutun.

Headshot damage (can yeleksiz): 131

Headshot damage (can yelekli): 92

AWP

Bu muhteşem silah düşmanınıza akıl almaz derecede zarar verebilir. Bu popüler sniper tüfeği oyundaki en saygı duyulan silahlardan biri.

Bir şarjörde 4 mermi bulunuyor, ancak 1 mermi ile bile rakiplerinizin bacakları hariç neresine vurursanız vurun, onu öldürebilirsiniz.

Dürbünü ile oyunun en uzak noktalarından düşmanlarınızı rahatça görmenize yarayan bu silah, pahalı olması sebebiyle ekonomik sıkıntılar çeken takımlar için pek erişilebilir bir seçenek gibi gözükmüyor.

Headshot damage (can yeleksiz): 459

Headshot damage (can yelekli): 448