Rockstar Games’in yaptığı açıklamaya göre hikayesi, grafikleri ve oynanışı ile efsane oyunlardan biri olacağına kesin gözüyle bakılan Red Dead Redemption 2’nin online Beta’sı 27 Kasım’da PS4 ve Xbox One için açılacak.

Açıklamanın detaylarında, Rockstar’ın RDR2 Online’ı tam olarak açmasının gelecek haftayı bulacağı belirtildi. 27 Kasım’da açılacak olan Beta’ya ilk olarak Ultimate Edition sahipleri girebilirken, diğer oyun severler 30 Kasım’da Online oynamaya başlayabilecek.

Rockstar’ın açıklamasına göre Red Dead Online’da oyuncular kendi karakterlerini yaratabilecek ve kendi oyun stillerine göre onların özelliklerini oluşturabilecek. Oyuncular Vahşi Batı’ya tek başına ya da maksimum 7 kişilik gruplarla çıkabilecekler.

Oyuncuların çeteleri ile birlikte kamp ateşi etrafında takılabilmeleri, beraber avlanmaya ya da balık tutmaya çıkabilmeleri, şehirde zaman geçirebilmeleri ya da rakip çeteler ile savaşarak, onların saklanma yerlerini keşfetmeleri gibi özelliklere sahip Red Dead Online’ın oyun sektöründe adını tarihe yazdıran oyunlardan biri olabileceğini söylemek yanlış olmaz.