Red Dead Online’ın dün açılmasıyla beraber, Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition sahipleri oyunun multiplayer heyecanını yaşamaya başlayabildiler. Ancak silahların konuştuğu Red Dead Online’da onları ve diğerlerini ne bekliyor? Rockstar merak edenler için oyunu biraz daha detaylıca anlattı.

Rockstar’ın açıklamasına göre Red Dead Online “devamlı genişleyen bir tecrübe” ve Beta periyodunun üzerine yeni özellikler de gelecek. Ancak, başlangıçta oyuncuların bilmesi gereken birkaç temel bilgi var. Oyuncular öncelikle diğer oyuncular ile birlikte Posse yani Birlik kurabilecekler. Birliğin bir kampı olacak ve hikaye bazlı kooperatif görevler yapabilecekler. Ancak açık dünyada yabancılar ile de karşılaşabilecek, açık dünya aktiviteleri olan avcılık, balık tutma ya da keşif gibi değişik aktivitelerde bulunabilecekler.

Oyuncular bu aktivitleri tamamladıkça sıralamada onları öne çıkarabilecek tecrübe ve bonuslar kazanacaklar. Tecrübe puanıyla birlikte karakteriniz için birçok geliştirilebilir yetenek açılacak. Karakterlerin kendilerini geliştirebileceği tam 12 özellik bulunuyor. Bunlardan bazıları, çatışma, avcılık, keskin nişancı, hayatta kalma.

Red Dead Online, Sisika Penitentiary adında bir yerde başlıyor. Burada karakteriniz atını, kampını ve yetenek kartını ediniyor. Rockstar’a göre oyunda “göründüğünden daha fazla hikayesi olan; gerçeği, intikamı ve onuru arayan oyuncularla karşılaşacaksınız.”

Aksiyon bazlı onur sistemi hikaye oyunundaki ile aynı. Kararlarınız ve hareketleriniz onur seviyenizi belirliyor. Nasıl biri olduğunuza göre ise görevler de dahil etrafınızdaki dünya şekilleniyor.